Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
playing with 500 and 1000 fps
i was bored...so i test how much fps can i get in a local server (home server)...i low some settings of the game quality i try first with 200...300...500 (fps dont move 500 all the time)...then i try 1000 and i see the fps was around 900 and 1333 fps :O ...results: the jumps are more highs, also when i run the steps sounds dont apear, is like i was floating around...too bad i can get only 80-90 fps in the map mp_shop in t2k server Sad

p.s: just a random and curious thing i want to share lol

p.s1: remove shop map please! lol

Attached Files Image(s)

Reply
Totally in agreement with you, I had previously requested that they change the version, not remove it, because it is a very requested map but they should update the map and fix the fps.
[Image: rys01.jpg]
Reply
I run 200 fps pretty much all maps, sometimes it slows down, no lag.
[Image: dptk0i.jpg]
Reply
lol Name . El mapa shop da lag en roof y si es dificil sacar la flag arriba. Deben editar el mapa y quitar helicopteros y la lumbre o  lo que genere la baja de fps  Bike
Reply
Solo tienes que modificar algunas cosas en mp yo juego con unos buenos FPS y una resolucion vergona

You just have to modify some things in mp and I play with good FPS and a shameful resolution
[Image: 30c6npl.gif]
Reply
Sube los FPS en mp Upload the FPS in mp
Reply
(02-06-2019, 10:07 PM)<(T2K)> nazwa Wrote: byłem znudzony ... więc testuję ile fps mogę dostać na lokalnym serwerze (macierzysty serwer) ... mam kilka ustawień jakości gry i próbuję najpierw 200 ... 300. ..500 (fps nie przesuwaj 500 przez cały czas) ... potem próbuję 1000 i widzę, że fps wynosiło około 900 i 1333 fps: O ... wyniki: skoki są wyższe, także gdy uruchamiam dźwięki kroków Nie apear, jest jak pływałem wokół ... szkoda, że mogę dostać tylko 80-90 fps na mapie mp_shop w serwerze t2k Sad

ps: tylko losowa i ciekawa rzecz, którą chcę udostępnić lol

p.s1: usunąć mapę sklepu proszę ! lol

Napisałem o tym 3 lata temu
Zmniejszenie liczby klatek na sekundę do 40 -60 nie może być odtworzone
nikt nic z tym nie robi
Po prostu nie gram na tej mapie, a szkoda
naprawdę ją lubię
[Image: awta3n.jpg]

[Image: w83lhv.jpg]
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)